A színek pszichológiai hatásairól rengeteg infó található a neten, így erre külön nem térnék ki. Ugyanígy a színelméleti háttérre sem (színárnyalatok, telítettség, komplementer színek, színrendszerek…). Inkább nézzük rögtön a gyakorlatban.
1. FOTÓBÓL SZÍNPALETTA
Inkább induljunk ki abból, hogy találtál egy nagyon jó képet, ami hangulatában, színvilágában a legjobban hasonlít arra a grafikai hatásra, amit a honlapodon szeretnél látni. Ebben biztosan benne van az az egy-két kedvenc színed, ami szeretnéd, ha visszaköszönne az arculatban. Ha megvan a fotó, akkor készíthetsz belőle egy színpalettát. Erre is számtalan lehetőséged van már mindenféle extra funkciókkal együtt (komplementer színek meghatározása, színárnyalatok, összeillő színek ajánlása stb.). Egy ilyen segédeszközt emelnék ki a kínálatból, számomra ezt a leggyorsabb és legegyszerűbb használni: az Imagecolorpicker:
A „Use Your Image” gomb segítségével egy pillanat alatt fel tudsz tölteni a gépedről egy fotót, és kész is egy színpaletta. Ezt tudod módosítani, illetve a kerek nagyító segítségével a fotóról is választhatsz színt. Ezzel meg is vannak a színkódjaid. Gyakran használom ezt a módszert. Aztán lehet, hogy kicsit változtatok még a színárnyalatokon, de a fő koncepció megvan.
Érdemes maximum kettő fő színt választani, és hozzá még néhány kiegészítő színt, amik leginkább a fő színeid árnyalatai közül kerüljenek ki, illetve a fehér-fekete árnyalataiból. Ennél több már túlzsúfolt hatást keltene, és nehéz lenne velük letisztult hatást elérni.
2. KÉSZ SZÍNPALETTÁK
Ha még nem találtad meg álmaid fotóját, akkor kész színpaletták segítségével inspirálódhatsz. Például a Pinteresten, ha beírod a color palettes kulcsszót.
Illetve kész, biztosan jól működő színpalettákból is választhatsz. Ilyeneket találsz például a Coolors oldalon, ahol egyébként egyedi sorozatokat is össze lehet állítani.