A legideálisabbak persze a profi minőségben készült saját fotók lennének, de ez sokszor nem kivitelezhető. Szerencsére ma már rengeteg online fotógalériából válogathatunk, hogy ne gyenge minőségű mobillal készített képek rontsák az összhatást. Hatalmas mennyiségű fizetős és ingyen letölthető fotó elérhető. Ha nagyon egyedit szeretnél, ami nagyobb valószínűséggel nem köszön vissza más felületekről, akkor vásárolj, egyébként bőven megteszik a nem fizetősek is.
Most csak két ingyenes gyűjteményt emelek ki, még így is órákra el lehet veszni a kínálatban:
Pexels
Az egyik legismertebb a Pexels.
Unsplash
Egy másik pedig az Unsplash. Különböző kulcsszavakkal szűrve válogathatunk a gyönyörű képek között.
Hangulattábla (moodboard)
Érdemes pár olyan fotót összeválogatni, amik hangulatukban, színvilágukban, témájukban illenek készülő honlapodhoz. Ezekből összeállíthatsz egy hangulattáblát (moodboard), ami segítségedre lesz az arculati színeid meghatározásában és az inspirációd fenntartásában.
Moodboard összeállításához akár a Pinteresten is keresgélhetsz, de onnan nem érdemes a honlapodra fotót feltenni, mert az ott található fotók eredete és felhasználhatósága gyakran bizonytalan.
Nyitókép – hero section – 3 másodperces szabály
És talán a honlap egyik legfontosabb illusztrációja, a nyitókép (ez kerül a honlap kezdőlapjának legelejére, az ún. hero section részbe) is kikerül közülük, aminek gondos megválasztása lényeges a pozitív és érdeklődést felkeltő első benyomás szempontjából. Ugyanis létezik egy 3 másodperces szabály nevet kapott jelenség, miszerint a látogató az első pár pillanatban eldönti, érdekli-e annyira az oldal, hogy tovább böngésszen.